Märjamaal toimus Lääne praostkonna sinodikoosolek

Sinodist osavõtjad MärjamaalFoto: Kalju Kiisler

Sinodist osavõtjad Märjamaal
Foto: Kalju Kiisler

Lääne praostkonna sinod pidas eile Märjamaal oma kevadkoosoleku.

Pärast kirikus peetud missat jätkus sinodipäev kogudusemaja saalis, kuhu sinodisaadikuuid tervitama olid tulnud ka Rapla maavanem Tõnis Blank ja Märjamaa vallavanem Villu Karu. Kirjaliku tervituse saatis Schmalkaldeni dekaan Ralf Gebauer Saksamaalt mille praost ette luges.

Nagu niisugusel puhul tavaks, olid päevakorras praostkonna 2015. aasta tegevuste kokkuvõtted koguduste ja töövaldkondade kaupa.

Piiskop Tiit Salumäe käsitles oma ettekandeis mitmeid ajakohaseid teemasid kiriku hetkeolukorrast.

Tema sõnul on kogu kirikus põhjust hakata valmistuma sügisel algavateks koguduste juhtorganite valimisteks. Valmisaktiivsust tuleb toetada, rõhutas ta. Ka  rääkis piiskop kiriku positsioonist ühiskonnas ja ütles, et rahvastiku uurimuse küsitlus usu teemal ei ole tõene. Luteri kirikut näeb tema endiselt rahvakirikuna.

Sinodikoosolek Märjamaa kogudusemaja saalisFoto: Illimar Toomet

Sinodikoosolek Märjamaa kogudusemaja saalis
Foto: Illimar Toomet

Ka puudutas ta kirikule kuuluva kinnisvara teemat ja tõi esile selle kui rahvusliku kultuuripärandi, mida renoveerimise programmid ei suuda kahjuks piisavalt rahastada.

Sinodipäeva lõpus räägiti käesoleva ja tuleva aasta tähtsündmuste teemal. Näiteks on ettevalmistamisel 4. juunil Lääne-Nigula kiriku juures toimuv praostkonna päev.