Narvas peeti uue luterliku koguduse asutamiskoosolek

Narva uue luterliku koguduse asutamisotsuse allkirjastamineNarva linna vaimuliku elu jaoks on 2. september mitmes mõttes tähendusrikas. 1866. aastal esitati linna magistraadile taotlus esimese eestikeelse luterliku koguduse asutamiseks, 1962. aastal sunniti Narva Aleksandri kogudust lahkuma oma kirikust ja 2. septembril aastal 2016 asutati uus Narva kogudus. Lisaks veel õnnistati 1912. aasta 2. septembril Peetri koguduse koolimaja Vabaduse tn 20, kus nüüd toimuski uue Narva koguduse asutamiskoosolek.

Kõik 17 asutamistaotlusele allkirja andnut kinnitasid oma soovi asutada uus kogudus ja taotleda selle vastuvõtmist Eesti Evangeelsesse Luterlikku Kirikusse. Lisaks koosolekut juhatanud praost Tauno Toompuule ja protokolli koostanud õpetaja Urmas Karileedile allkirjastasid protokolli ka eestikeelse, venekeelse ja soomekeelse koguduse rühma esindajad.

Narva kogudus jääb lootusrikkalt ootama sügisese kirikukogu otsust koguduse vastuvõtmise kohta EELK-sse.