Norra Misjoniseltsi juhtkond külastas Eestit

Norra Misjoniseltsi juhid külas EELK MisjonikeskusesMöödunud nädalal külastas Eestit Norra Misjoniseltsi (Det Norske Misjonsselskap; NMS) juhtkond eesotsas peasekretär Jeffrey Husebyga. Aset leidsid kohtumised misjonäride ja koostööpartneritega Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus, misjoniseltsi juhtkond pidas Tallinnas oma väljasõiduistungi ning pühapäeval jutlustasid külalised EELK Mustamäe ning Saku kogudustes.

Ülemaailmse tegevusväljaga NMS’i sidemed Eestiga ulatuvad juba eelmise aastakümnendi algusesse, kui Eestisse tulid tööle pastorid Kjersti ja Bård Norheim. Täna toetavad on NMSi misjonärid Eesti luterlikku kirikut Mustamäe ja Saku, Tartu Pauluse ning Põlva koguduste töös, samuti Plussmeedia ning Laste- ja Noorsootöö Ühenduse tegemistes kaasa lüües.

Kohtumistel jäi kõlama arusaam, et NMS on koostööst EELK-ga jätkuvalt huvitatud ning juba sel sügisel on peapiiskop Urmas Viilma oodatud osalema NMS-i suurel partnerite kohtumisel Stavangeris.