Peaminister külastas Narva kogudust

Õp Urmas Karileet ja peaminister Jüri Ratas Narva Aleksandri kirikus
Foto pärineb Jüri Ratase leheküljelt Facebookis

1. detsembril külastas Narva Aleksandri kirikut peaminister Jüri Ratas, kes oma visiidi kestel jõudis olla koguduse kohvilaua osaduses koos soomekeelse osakogudusega, külastada muuseumi kirikutornis ja vaatas videoinstallatsiooni „Taevas Narva kohal“.

Kogudus kinkis peaministrile nahkkaantes Piibli ja Narva ingerisoome koor, mis suures osas kattub Narva Maarja koguduse soome osa liikmetega, laulis peaministrile kaks ajakohast laulu soome keeles.

Koguduse õpetaja Urmas Karileet tänas peaministrit riigipoolse toetuse eest Narva Aleksandri kiriku heaks. Enne peaministri lahkumist kohvilauast palvetas kogudus peaministri, tema teenimise ja tema lähedaste eest.

Videoinstallatsiooni ajaks liitusid peaministriga ka Narva linnapea Tarmo Tammiste ja europarlamendi saadik Yana Toom. Linnapea andis kirikus intervjuu venekeelsele meediakanalile.