Peapiiskop Urmas Viilma kohtus Soome kiriku Kesk- ja Ida-Euroopa töörühmaga

Kohtumine Soome kiriku Kesk- ja Ida-Euroopa töörühmaga

17. veebruaril kohtus peapiiskop Urmas Viilma EELK Konsistooriumis Soome kiriku Kesk- ja Ida-Euroopa töörühmaga, mille juhiks on Mikkeli piiskopkonna piiskop Seppo Häkkinen.

Töörühma liikmed tundsid huvi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku praeguse olukorra ning peapiiskopi tulevikunägemuse vastu. Kohtumisel räägiti religiooniõpetusest, oikumeeniast, kiriku töökorraldusest ning muudest ühiskonda puudutavatest küsimustest.

Urmas Viilma tõi välja selle, et nii nagu Soome kirik teenib tervet Soome ühiskonda, nii peaksid ka EELK kogudused teenima kogu kogukonda, mitte ainult neid, kes oma liikmeannetuse teevad. Peapiiskop rõhutas ka vajadust minna välja ja olla seal, kus on inimesed. Rääkides tulevikust, selgitas Urmas Viilma, et EELK on aastakümneid tegutsenud ühiskonnas, kus religioosseid teemasid koolides ei ole käsitletud. Oleme pidanud kaua hakkama saama väga kitsastes majanduslikes tingimustes, keskendudes kõige põhilisemale – ja oleme ellu jäänud. Sarnane saatus tabab suure tõenäosusega tulevikus ka Soome kirikut ning siin saame oma kogemustega olla soomlastele abiks.