Peapiiskop Urmas Viilma kõneles tänases 1. advendi kõnes armastuse jagamisest

Esimesel advendipühapäeval, 2. detsembril pidas peapiiskop Urmas Viilma 1. advendi kõne Tallinna praostkonna kontsert-palvusel Jaani kirikus. Ta kutsus kaasa mõtlema jõulutundele ning valguse tähendusele.

„Meie siin põhjas oleme sidunud advendiaja ja jõulud lume ning pakasega. Piiblis ei ole midagi sellist Jeesuse sünniga seoses nimetatud. Jeesus ütles, et ta on maailma valgus,“ ütles peapiiskop Urmas Viilma, viidates Piibli kirjakohale: „Mina olen tulnud valguseks maailma, et ükski, kes usub minusse, ei jääks pimedusse“ (Jh 12:46).

Peapiiskop rõhutas oma 1. advendi kõnes ka heade tegude tähtsust, mis on usu viljadeks meie igapäevaelus ja ligimesearmastust, mis tähendab oma silmade asetamist samale tasandile ligimesega – igaühega meie ümber. „Imeline mõelda, et Jumal ei põlanud ära laskuda meie kõigi silmade kõrgusele. Talle ei olnud alandav tulla meie sekka ja andestada meie eksimused ja patud. Kas oleme ise valmis minema nende hulka, kes meile ei meeldi või kellega me nõus ei ole? Kas oleme valmis kahetsema halba ja paluma andeks eksimuste eest? Või on uueks normiks silmade üksteisega samale kõrguse sättimise asemel jälgida, kas minu sülg ulatub pritsima ja jalg ulatub vastu äigama?“ küsis ta. Viilma sõnul on advendiaeg õige aeg nendele küsimustele vastamiseks ning meele ja käitumise parandamiseks: „Kanda üksteise koormaid ja muresid, osutada üksteisele positiivset tähelepanu, samuti märgata neid, keda saan aidata, ongi üks osa jõuluootusest. Nõnda advendiaega veeta on jõukohane igaühele! Igaühel piisavalt on armastust, et seda jaguks ka teistele jagada. Alustame selle armastusekülviga juba täna.“

Kontsert-palvusel pidas tänukõne praost Jaan Tammsalu ja pühakirja luges Tallinna Jaani koguduse õpetaja Arne Hiob. Muusikaga esinesid Tiia Tenno orelil, Pärtel Toompere klaveril, Jaan Mesi trompetil, Eivin Toodo viiulil ja Tallinna praostkonna laulukoorid: Jaani koguduse kammerkoor (dirigent Reet Lend), Jaani koguduse segakoor (dirigent Marelle Siitas), Jaani koguduse naiskoor (dirigent Aivi Otsnik), Kaarli koguduse naiskoor (dirigent Kersti Petermann), Kaarli kooli ettevalmistuskoor (dirigent Pärtel Toompere), Oleviste koguduse naiskoor (dirigent Urve Pihlak), Peeteli koguduse kammerkoor (dirigent Eve Padar), Püha Vaimu koguduse kammerkoor (dirigent Riho Ridbeck), Püha Johannese Kooli 2. Kl tüdrukute koor (dirigent Ilona Muhel), Toomkooli 1. Klassi koor (dirigendid Kaja Post ja Mari Kalling), VHK Mudilaskoor (dirigendid Imbi Laas ja Aylika Ueda).

Kontsertpalvuse lõpus avati kirikus pidulikult jõulusõim, tervitussõnad ütles Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet.

Vaata ka: