Perekeskus aitab luua turvalise kodu

Pia Ruotsala kõnelemas EELK Haapsalu Perekeskuse avamisel

Haapsalu Jaani kirikus avati neljapäeval EELK Haapsalu perekeskus, mis hakkab pakkuma pere- ja kasvatusnõustamist, hingehoidu ning koolitusi.

Haapsalu Perekeskus on Tallinna ja Tartu kõrval kolmas EELK Perekeskus. Pakutakse nõustamist ja konkreetseid programme paarisuhte, vanemluse ja lapse kasvatamise toeks ning perevägivalla tõkestamiseks. Peale grupi-, pere- ja paariteraapia on teenuste valikus ka hingehoid, kuhu saab tulla igaüks oma murega. Seni on EELK perekeskustest abi saanud üle 800 pere.

Haapsalu perekeskuse avamine toob vajalikud teenused kohapeale. Keskus hakkab tegutsema kiriku kõrval asuvates Jaani koguduse ruumides, aadressil Kooli 4. Haapsalus on kohapeal kolm töötajat: keskuse juht, hingehoidja ja pereteraapia õpilane Mirjam Tinno, pereteraapeut Kairit Kivimäe ning traumaterapeut ja lastepsühholoog Tiina Kütt. Teenus on tasuline, kuid tänu linnavalitsuse toele ei pea abita lahkuma keegi, kes teenust vajab.

EELK Perekeskus on Eesti Evangeelse Luteri Kiriku allasutus, kelle tegevuse eesmärk on perede ja laste heaolu suurendamine ning rahu ja lepituse kasvatamine peres ja ühiskonnas. Perekeskus pakub eri liiki nõustamist ja probleeme ennetavaid koolitusi. Teenuste valikus on perenõustamine (paari- ja pereteraapia), kasvatusnõustamine ja hingehoid ning perekeskne perevägivalla katkestamine.

Haapsalu Perekeskuse avamisel olid kohal nii kirikuelu tegelased, Riigikogu saadikud kui ka kohaliku omavalitsuse esindajad.

Vaata ka: