Piiskop Joel Luhamets pälvis Tartu aukodaniku tiitli

Tartu volikogu nimetas 15. veebruaril kolm linna aukodanikku, kes ühes selle nimetusega pälvivad ka teenetemärgi Tartu Suurtäht, ja neli teenetemärgi Tartu Täht saajat. Üks tunnustuse saajatest on EELK piiskop Joel Luhamets. Teenetemärgid antakse üle 22. veebruaril vabariigi aastapäeva aktusel Vanemuise kontserdimajas.

Antslas sündinud vaimulik Joel Luhamets (65) on lõpetanud Tallinna polütehnilise instituudi elektriinsenerina 1975. aastal ning töötanud ka mõne aasta energeetikuna Märjamaa sovhoosis. 1972. aastast on ta tihedalt seotud kiriku ja muusikaga. Teoloogiahariduse omandas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Usuteaduse Instituudis aastatel 1977–1987. Kohe õpingute alguses lähetati ta praktikale Kuusalu, Loksa ja Leesi kogudusse, kus tuli iseseisvalt pidada jumalateenistusi.

Pärast ordinatsiooni teenis Joel Luhamets mõni kuu Tallinna Kaarli koguduses. Järgnevatel aastakümnetel teenis ta koguduse õpetajana Kuressaare ja Põltsamaa kogudust ning 1997. aastast Tartu Pauluse kogudust. Ta täitis Saarte abipraosti, Viljandi praosti ja 1997. aastast Tartu praosti ülesandeid. Konsistooriumi liikmena on Joel Luhamets täitnud laste- ja noorsootöö, majanduse ning diakoonia- ja misjonitöö assessori ülesandeid ning juhtinud mitmete allasutuste ja komisjonide tööd. 2015. aastast on ta EELK Lõuna piirkonna piiskop.

Joel Luhamets on osalenud aktiivselt ühiskonnaelus, sh on ta kauaaegne Tartu volikogu liige. Aastatel 1997–2017 oli ta Tartu Pauluse koguduse õpetaja ja andis väga suure panuse Pauluse kiriku renoveerimisse.

Tartu linna aukodaniku tiitli said ka kirjandusteadlane ja -kriitik Rutt Hinrikus ning lastearst ja arstiteadlane Tiina Talvik.