Praost Hanschmidt pälvis Järvamaa elutööpreemia

Reede õhtul tehti Paide kultuurikeskuses teatavaks Järvamaa aastapreemiate nominendud kultuuri- ja spordivallas. Järvamaa elutööpreemia pälvis Türi Püha Martini koguduse õpetaja, Järva praostkonna praost Teet Hanschmidt.

Õpetaja Hanschmidt sai Türi koguduse õpetajaks pastor Harald Meri mõrva järel 1990. aastal. See oli koguduse jaoks keeruline ja raske aeg, pastoraat koos paljude kirikuvaradega oli põlenud, koguduse mitmed raamatud ja dokumendid hävinud või laokil, liikmete register hävinud või kadunud. Ometigi saadi ühises koostöös koguduse liikmetega raskustest üle ja hakati koguduse ülesehitamisele ning tulevikule mõtlema.

1990ndate aastate alguseks oli ka kirikuhoone halvas seisus. Õpetaja Hanschmidti eestvedamisel on alguse saanud Türi kirikuhoone laiaulatuslik ennistustöö. Tema heatahtlikul suunamisel on Türi kirikust saanud piirkonna pärl, millest on kujunenud ka hinnatud kontserdipaik. Ta on pühendunud koguduse ja kogukonna teenimisele ning on ka ühiskondlikult aktiivne, üle 10 aasta on ta osalenud Türi kohaliku elu juhtimisel volikogu liikmena.

Teet Hanschmidt on enne kirikutööle asumist töötanud näitleja ja lavastajana (1974–1983) ning rahvateatrite osakonna juhatajana (1984–1989); ta on olnud Türi linnavolikogu liige (1999–2005) ja Türi vallavolikogu liige (alates 2005); 2001. aastast kuulub ta Türi Rotary klubisse.

Teda on autasustatud EELK Teeneteristi III järguga (2007) ning aasta vaimuliku tiitliga (2010); 2005. aastal omistati talle kodanikupäeva aumärk.