Rootsi-Mihkli koguduse teeneteristi sai Kaitseväe orkestri juhataja Peeter Saan

Eile, Gustav II Adolfi päeva puhul toimunud pidulikul kontsert-jumalateenistusel andis Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson üle koguduse teeneteristi Kaitseväe orkestri juhatajale Peeter Saanile.

„Peeter Saan on alati paistnud silma oma sõbraliku suhtumisega ja Rootsi-Mihkli kirikut seob Kaitseväe orkestriga pikaajaline hea koostöö,“ ütles Göransson.

Kolonelleitnant Peeter Saan on dirigent, klarneti- ja saksofonimängija ning arranžeerija ning alates 1996. aastast Kaitseväe orkestri peadirigent. Kaitseväe orkester osales ka eilsel Gustav II Adolfi päeva tähistamisel.

Rootsi-Mihkli kiriku mustal kaarduvate harudega ladina ristil on kujutatud Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku kaitsepühakut Püha Miikaeli, ehislindi triibustik on inspireeritud Rootsi lipuvärvidest. Teeneteristi antakse välja aastast 2008 koguduse eluga seotud ja seda mõjutanud inimestele.