Saku Toomase kogudus tähistas sünnipäeva

EELK Saku Toomase kogudus tähistas eile oma asutamise 5. aastapäeva. 20. sajandi esimeses pooles ehitatud vennastekoguduse palvemajas on Hageri koguduse eestkoste all Saku luterlased koos käinud alates 1994. aastast. Iseseisva koguduseni jõuti 2013. aasta küünlapäeval.

Pidupäeva puhul peetud jumalateenistusel oli palvemaja pilgeni rahvast täis. Laulis ansambel Saku Gospel ja vaimulikest teenisid peapiiskop Urmas Viilma, kohalik õpetaja Magne Molster, praost Jüri Vallsalu ja Lohja sõpruskoguduse õpetaja Juhani Korte.

Oma jutluses ütles peapiiskop Viilma muuhulgas küünlapäeva evangeeliumisõnumile viidates:

“Tuleb meeles pidada vaga Siimeoni sõnu, et Jeesus on pääste! Tema on valgus paganaile! Evangelist Johannes lisab omalt poolt võtmesõnad: “Jeesuse, Jumala Poja veri puhastab meid kogu patust.” (1Jh 1:7) See tähendab, et Jeesus on vundament, nurgakivi, majakas, kompass ja ankur tõejärgses näilise tõe ühiskonnas, milles on raske õiget elukurssi hoida ja ennast eksimisest päästa. Me võime innovaatsiooniga kaasa minnes vahetada oma nuputelefone nutitelefonide vastu, fossiilsete kütustega autod elektriautode vastu, võime energiat ammutada tuulest ja päikesest või kasvõi merelainetest, kuid fundamentaalsetes asjades peame hoidma kinni ajastuteülesest Tõest ning varjudeta Valgusest, kelleks on Jeesus Kristus.

Kui tunneme, et oleme eksitusse langemas ning eluorientiire kaotamas, tuleb haarata Pühakirja järele ja hüüda Kristuse poole. Siis saame tagasi oma kindlustunde ning jõuame taas õigele rajale, nagu see juhtus Toomasega, kes ülestõusnud Jeesust lõpuks kohates Tema ette põlvili heites unustas kogu oma varasema skepsise ja kahtlused ning suutis vaid öelda: “Minu Issand ja minu Jumal!” (Jh 20:28)

Valguse ja tõe levitamise kohustus on ka igal kogudusel tema asukohas ja igal Jeesuse jüngrist koguduseliikmel oma igapäevases elus. Selleks rõõmustame ja oleme tänulikud ka Saku Toomase koguduse viienda aastapäeva jumalateenistusel Jumala õnnistuse eest, millega ta kogudust on juhatanud, hoidnud ja juhtinud.

Varjaku Jumala käsi Saku kogudust ja kogu Saku kogukonda tänasel aastapäeval ning kinkigu tarkust ja kõike muud vajalikku selleks, et Saku ristirahvas saaks endale peagi väärika pühakoja!”

Loodetavast saab Saku Toomase kogudus tähistada oma järgmist ümmargust sünnipäeva juba uues, päris oma kirikus. Kõik saavad selleks anda oma panuse nii eestpalvete kaudu kui ka annetuse läbi. EELK kodulehe rubriigis Korjanduskarp on tänaseks Saku uue, arvestuslikult ligi miljon eurot maksva kirikuhoone ehitamise heaks annetatud juba enam kui 98 000 eurot.