Saku Toomase koguduses algab piiblikool

Teisipäeval, 11. oktoobril alustab EELK Saku Toomase koguduses piiblikool.

1Ms 1 sigrimigri“Kool” viitab sellele, et tahame midagi õppida. Vaatame Piibli suuremat pilti või “punast niiti” läbi nende teemade, mis on valitud.

Hooajal 2016.-2017. aastal uurime Vana Testamenti ning järgmisel hooajal (2017-2018) Uut Testamenti. Võimalik on käia ka üksikõhtutel, kuid soovitame siiski käia regulaarselt – siis saab paremini Piibli ülesehitusest ja “punasest niidist” aru! Kes on kohal 80 protsenti õhtutest või rohkem, saab sa ka kursuse lõpetades tunnistuse.

Selle aasta (Vana Testamendi) kursuse kohta on siiamani kokku lepitud, et lisaks Saku koguduse abiõpetajale Magne Mölsterile peavad tunde ka Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu, Keila koguduse õpetaja Marek Roots, Misjonikeskuse peasekretär Kristiina Seppel ja LNÜ töötaja Titta Hämäläinen. Ilmselt on tulemas ka teisi. Esimese tunni (maailma loomisest ja algusest) peab kohalik õpetaja. Peale teema sissejuhatust toimub teemaline vestlus / arutelu. Õhtud kestavad poolteist kuni kaks tundi. Saku koguduse piiblikool on tasuta, küll aga on võimalik jätta kohviraha, millega saab snäkilaua katta.

Kuupäevad ja teemad on järgmised (muudatusi võib tekkida):

T 11. oktoober kell 18.30: Maailma algus – kuidas see kõik niimoodi sai?
T 1. november kell 18.30: Inimene, kus sa oled? Lood inimeste langemisest
T 22. november kell 18.30: „Mine omalt maalt“. Aabrahami lood.
T 13. dets kell 18.30: Jaakob ja tema 12 poega
T 10. jaanuar kell 18.30: Mooses – Jumala kutsega mees rännakul läbi kõrbe
T 31. jaanuar kell 18.30: Jumala rahva lugu Joosuast Saulini
T 21. veebruar kell 18.30: Taavet – laulude kuningas
T 14. märts kell 18.30: Saalomon – tarkuse kuningas
T 4. aprill kell 18.30: Jesaja – ettekuulutuste prohvet
T 25. aprill kell 18.30: Jeremija ja Hoosea – kannatavad prohvetid
T 16. mai kell 18.30: Eksiilist uue templi ehitamiseni – Esra ja Nehemja raamatud
T 6. juuni kell 18.30: Iiob – vaga mees pannakse proovile

Õhtud toimuvad Saku palvemajas (Tallinna mnt 8, Sakus) iga 3 nädala tagant, alustades juba nüüd, teisipäeval 11. oktoobril kell 18.30.