Scripta Annalia annab ülevaate Lääne praostkonna lõppeva aasta sündmustest

Äsja trükist tulnud Scripta Annalia 2018 võtab kokku Lääne praostkonna koguduste selle aasta peamised sündmused.

Juhtkiri on piiskop Tiit Salumäelt, kes räägib imest ja imestamisest, kiirusest ja rahust, ning kõige peamisest siin elus – armastusest.

Lääne praost Leevi Reinaru räägib kõigi maiste võimukandjate piire ületavast lubadusest, mida pakub jõulusõnum – jäädava hingekodu leidmist Jumala täiuslikus osaduses.

Peapiiskop emeeritus Andres Põder teeb kokkuvõtte teema-aastast „Eesti usk“.

Portreelood on aasta vaimulikust Leevi Reinarust, aasta eurooplasest Tiit Salumäest, Haapsalu koguduse abiõpetajaks saanud Kristo Hüdsi perest ja Piirsalu koguduse elushoidjast Maie Hinnost.

Aasta sündmuste seas on kokkuvõtted sõnas ja pildis praostkonna laulupäevast ja muusika-aastast.

Kõige mahukam osa aastaraamatust on pühendatud ja koguduste 2018. aasta tegemistele ja sündmustele.

Vaata ka: