Sünnipäeva tähistav Saku kogudus korraldab suusapäeva

EELK Saku Toomase kogudus tähistab veebruarikuu esimesel nädalavahetusel oma 5. sünnipäeva. Selle raames korraldab kogudus ja SA Saku Kiriku Ehitus laupäeval 3. veebruaril kell 12 Sakus suusapäeva.

Pole päris tavaline, et just kirik ja kogudus korraldavad suusapäevasid, kuid seoses oma 5. aastapäevaga, on kogudus võtnud selle ürituse korraldamise sel aastal enda peale. Varem on nii Saku Suusaklubi kui ka Saku Spordikeskus Saku Suusapäeva korraldanud, aga erinevatel põhjustel pole praegu kedagi, kes viiks suusapäeva läbi käesoleval talvel.

Kogudusel on lootus, et lumi on veebruari alguses maas. Kui mitte, korraldame hoopis matkapäeva. Suusapäev (matkapäev) korraldatakse kogupereüritusena Saku valgustatud suusarajal. Üritus on kõigile tasuta. Kohapeal saab suppi vabatahtliku annetuse eest.

Sündmuste kava:

R kell 19: Koguduse sünnipäevapidu Saku palvemajas
L kell 12: Saku Suusapäev Saku valla valgustatud suusarajal.
Osalejatele tasuta ujumine peale suusatamist. Kui lund ei ole, toimub hoopis matkapäev.
P kell 15: Jumalateenistus peapiiskop Urmas Viilmaga Saku palvemajas

Kristlik töö Saku palvemajas (Tallinna mnt 8) on toimunud juba päris pikka aega. Vabariigi esimese iseseisvuse perioodil korraldati siin vennastekoguduse ja õlletehase töötajate poolt palveõhtuid. Nõukogude ajal konfiskeeriti palvemaja, kuid alates 1994. aastast kuni 2013. aastani on toimunud siin regulaarsed jumalateenistused ja muud tegevused EELK Hageri Lambertuse koguduse tiibade all.

Küünlapäeval, 2. veebruaril 2013 rajati iseseisev EELK Saku Toomase kogudus, mis tähendab, et sünnipäevalaps saab Eesti Vabariigi juubelikuul juba 5. aastaseks. Seda tähistatakse veebruari esimesel nädalavahetusel sünnipäevapeoga reede õhtul, suusapäevaga laupäeval ja piduliku jumalateenistusega pühapäeval, kus jutlustab ja seab armulauda EELK peapiiskop Urmas Viilma.
Sünnipäeva tähistav kogudus on viie aasta jooksul kasvanud 12 liikmest 102 liikmeni. 2018. aasta suur eesmärk on alustada Saku kiriku ehitustöid enne jõule, aga see sõltub sellest, kas piisavalt raha on juba koos.

2017. aastal käis 13 inimest koguduse leerikoolis. Lisaks jumalateenistusele ja leerikoolile toimuvad koguduses erinevad talitused (näiteks ristimised), beebilaul, pühapäevakool, tüdrukute klubi, noorteõhtud, jalgpalligrupp, piiblikool, gospelansambli harjutused, koostöö Toidupangaga, laadapäevad ja laagrid.

Info:

Magne Mölster