Täiendusõppe kursus “Laululinnu lood” kandlega

EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna

TÄIENDUSÕPPE KURSUS

„LAULULINNU LOOD“  KANDLEGA

28. oktoobril  2017. a.  kell 10.00-14.00 EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu 6, Tallinn)

Koolitusele on oodatud pühapäevakooli õpetajad, laste muusikaringide juhendajad, kirikumuusikud ja kõik, keda huvitab muusika ja kristliku kasvatuse valdkond

Koolitust viib läbi Helle Suurlaht, kes on EELK Risti koguduse organist.
Helle on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias väikekannelt ja on pärimusmuusikaõpetaja Keilas Waldorfkoolis Läte.

Koolitusest: Muusikatöös lastega on hea võimalus kasutada erinevaid pille. Õrna kõlaga väikekannel, mis oma imeliste helidega puudutab inimeste hingi, on siin suureks abiliseks. Kandlega saab saata laule, sõrmitseda kirikukellade imitatsioone, kutsuda lapsi tundi või teha väike vahemäng laulule. Kannel kõlab kirikus kaunilt, jumalateenistuse kõlapildi rikastamiseks võid saata näiteks koraali kandlega.

Kuidas seda siis päriselt teha? Kutsun sind tutvust tegema kandlega ja õppima kandlemängu põhilisi mänguvõtteid.

Laulik “Laululinnu lood” on hea allikas, mida me koos kandlega hakkame lahti harutama. Kui sul on see laulik olemas, võta palun kaasa. Lisaks lauliku lugudele mängime ka vanu eesti rahvamänge.

Koolitusel osalemiseks ei pea oskama kannelt mängida.

Kui sul on juba väikekannel D-duuris, siis palun võta see kaasa. Kui sa loed sellisest võimalusest esimest korda, siis tule kohale ja pill, mida saad koolitusel kasutada, juba ootab sind.

Koolitustasu 20 EUR sisaldab lisaks koolitusele kohvipausi

Koolitusele registreerumine kuni 25. oktoobrini. Registreerumisel palun märgi kindlasti ära – “vajan pilli”.

Elektrooniline registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/1AuMNwJlvL5bma8Z28eJ95P6rxnwd6BeLdwoa1u0y-1U/edit

Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo: