Tallinna Jaani kirikul täitus auväärne 150. aastapäev

Tallinna Jaani kiriku ümmargust sünnipäeva tähistati sel pühapäeval, 17. detsembril.  Piduliku sündmuse puhul mängisid kirikutornis esmakordselt uued kellamängu kellad 20 minutit järjest jõulumeloodiaid.

Juubelipäeva tähistamist alustati Püha Vaimu kirikus, sest täpselt 150 aastat tagasi pühapäeval eraldus endale uue kiriku ehitanud Jaani kogudus ehk koguduse eestlastest liikmeskond Püha Vaimu kirikust.

Pärast Püha Vaimu kirikus peetud palvust liiguti Jaani kirikusse täpselt samamoodi kui Jaani kiriku sündimise päeval 150 aasta eest. Protsessioon liikus politsei- ja piirivalveorkestri puhkpillihelide saatel läbi vanalinna Vabaduse väljakule.

Kellamängu lõppemise järel toimus Jaani kirikus pidulik jumalateenistus armulauaga. Teiste seas teenisid peapiiskop Urmas Viilma, peapiiskop emeeritus Andres Põder ja Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu. Pärast teenistust kõneles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Kellamäng hakkab Jaani kiriku tornis mängima advendi- ja jõuluajal igal päev kella 7–24 täistundidel.

Taustinfot leiab äsja ilmunud juubeliraamatust “Kirik keset linna. 150 aastat Jaani kogudust”.

Jaani kiriku uudistega saab tutvuda Jaani kiriku kodulehel www.tallinnajaani.ee ja Facebooki lehel: EELK Tallinna Jaani kogudus ja kirik.