Tallinna praost tähistas 30. ordinatsiooniaastapäeva

Tallinna Jaani koguduse õpetajal Jaan Tammsalul täitus 30 aastat ordinatsioonist. Õp Jaan Tammsalu (s 12.03.1960) ordineeriti diakoniks 28. jaanuaril 1987.

Pühapäevasel jumalateenistusel Jaani kirikus lausus peapiiskop Urmas Viilma: „Kogudus on sinu teenistust, Jaan, ustavaks hinnanud ja ka konsistoorium on oma otsusega sellega nõustunud ja seda kinnitanud. Aga see ei ole mitte selleks, et nüüd võiksid koorma ja ikke maha panna, vaid ikka selleks, et minna edasi, teenida edasi, viidata endiselt inimestele, kus on Kristus, juhtida neid Tema poole. Ikka selle andega, mis sa oled saanud. Ikka kui hea majapidaja, ikka see, kes kõneleb Jumala sõnu. Just selle jõuga, mille Jumal sulle annab, ja ikka selleks, et Jumal saaks kõigiti austust Jeesuse Kristuse kaudu, kelle päralt on kirkus ja võimus igavesest ajast igavesti!”

Peapiiskop lõpetas oma kõne konsistooriumi otsuse ettelugemisega, mille alusel omistati Jaan Tammsalule EELK teenete kuldristi kandmise õigus seoses 30. ordinatsiooniaastapäevaga ning ustava teenimisega Eesti Evangeelses Luterlikus kirikus.

Jaan Tammsalu on Tallinna Jaani koguduse õpetaja al 2004, Tallinna praost al 2007.

Fotod: Endel Apsalon