Täna koguneb EELK kirikukogu

Kirikukogu koosolek 26.04.2016

Saku vallas “Talu” laagrikeskuses koguneb täna Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kirikukogu.

Kirikukogul esitab peapiiskop EELK tegevusaruande ja annab hinnangu kiriku hetkeolukorrale. Lisaks kiriku igapäevaelu korraldamisega seotud küsimustele käsitletakse seekordsel istungjärgul ka Välis-Eesti ehk diasporaakoguduste teenimisega seotud muudatusi kirikuseadustikus ning koguduste juhtorganite korraliste valimiste väljakuulutamisega seonduvat. Päevakorras on ka Mustamäe Kiriku Sihtasutuse asutamine, mille esmaseks ülesandeks on uue kirikuhoone rajamine Mustamäele. Istungipäeva teisel poolel antakse ülevaade 12 kuud vältavast projektist “Reformatsioon 500”, mille avapauk antakse juba sellel sügisel, 9. oktoobril, Oleviste kirikus. Tutvutakse ka istungjärgu toimumispaigaks oleva laagrikeskuse “Talu” olukorra ja tulevikuperspektiividega.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile veel igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kaks korda aastas.

Lisainfo:

Kalle Kõiv