Tänujumalateenistusega Tallinna Jaani kirikus tähistati Kaitseliidu 100. aastapäeva

Tallinna Jaani kirikus peeti täna Kaitseliidu 100. aastapäevale pühendatud tänujumalateenistus.

Teenisid Kaitseliitu kuuluvad vaimulikud: peapiiskop Urmas Viilma (Kaitseliidu Harju malev), titulaarpraost erukolonel Tõnis Nõmmik (Kaitseliidu Tallinna malev), EAÕK ülempreester, Kaitseväe vanemkaplan kolonelleitnant Aivar Sarapik (Kaitseliidu Küberkaitseüksus), EMK pastor, Kaitseliidu vanemkaplan major Raivo Nikiforov, Tallinna praostkonna vikaarvaimulik reservkapten Lauri Kurvits (Kaitseliidu Tallinna malev), Tallinna praost Jaan Tammsalu (Kaitseliidu Tallinna malev) ja RKK liige kolonelleitnant Artur Lillenurm.

Muusika eest kandsid hoolt Tiia Tenno orelil, Kaido Kodumäe kitarril ja solistidena Kadi Toom ning Raigo Ruga.

Oma jutluses küsis peapiiskop muuhulgas, mis iseloomustab täna, Kaitseliidu 100. aastapäeval üht kaitseliitlast lisaks sellele, mis selle organisatsiooni põhikirjas üles on loetletud, nagu laitmatu minevik, laitmatu käitumine, riigitruudus, Eesti rahvuslikud aated, omariikluse ja Eesti põhiseaduslikku korra tunnustamine?

“Ma tahaksin väga,” lausus ta, “et iga kaitseliitlane on, Jeesust tsiteerides, rahutegija. Ja seda mitte ainult siis, kui oleme vormis ja käsu all. Kaitseliitlane on rahutegija kodus, oma tööpaigal, oma sõprus- ja tutvusringkonnas, oma erakonnas, korporatsioonis, koguduses, spordiklubis, kogukonnas ja ühiskonnas, kodumaal ja võõrsil.

Kui me kõik seisaksime rahu eest ja keskenduksime rahu saavutamisele, sõlmimisele ja tegemisele igas eluolukorras ei oleks vägivalda ei kodudes ega tänavatel, riikide ega rahvaste vahel. Siis on tõeliselt täitunud Jeesuse hinnang, kui ta ütleb “Õndsad on rahutegijad, sest neid hüütakse Jumala lasteks.“ (Mt 5:9).

Palju õnne sajandal sünnipäeval, kaitseliitlased-rahutegijad – Eestimaa pojad ja tütred – Jumala lapsed!”

Vaata ka: