Tartu Maarja Kiriku SA kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega. Kirja pandud lugu/mälestus võib olla isiklik, kellegi teise jutustuse põhjal või lihtsalt mõni koguduse keskel toimunud sündmus.

Loo pikkus ei ole oluline, oluline on sisu ja sündmus ise. Küll võiks olla lugu võimalikult täpselt ja detailselt kirjutatud, andmaks piisavat ülevaadet ka ajast, mil lugu juhtus. Mida põhjalikum, isiklikum ja faktirohkem, seda hinnalisem on see Tartu Maarja kiriku kogudusele ja sihtasutusele. Lugusid ootame nii kaugemast kui lähemast minevikust.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus soovib lugudest kokku panna raamatu, mida kinkida taastatud Tartu Maarja kiriku avamise puhul ning muudel tänuüritustel. Lisaks planeeritakse Maarja kiriku ajaloo teemalist konverentsi, kus samuti lugusid tutvustatakse. Kui kirjutaja ei soovi oma loo avaldamist raamatus ega konverentsil, siis palun sellekohane märge lisada loo juurde.

Maarja kiriku ja koguduse ajalugu on uuritud suhteliselt vähe ning antud lugudega saame koguda kokku olulisi kilde kiriku ja koguduse loost. Nüüd on igaühel, kes on Tartu Maarja kirikuga seotud olnud, võimalus uurimustöösse oma panus anda.

Lugude kirja panemiseks on koostatud ka abistavad küsimused:

1. Kuidas olete seotud Tartu Maarja kirikuga?
  2. Kas lugu juhtus Teie või mõne Teie lähedasega?
  3. Kes veel on selle looga seotud, kas Teil on võimalik lugu ühiselt kirja panna?
  4. Millal Teie lugu aset leidis? Teile teada oleva täpsusega, kas päev, kuu, aasta, aastakümme.
  5. Millised emotsioonid on teil seoses aset leidnud looga?
  6. Kas Teil on loo illustreerimiseks pilte/jooniseid/esemeid/vms või on Teil endast jt teistest asjaosalistest mõni pilt?

Lugusid oodatakse 2018. aasta jooksul.

Lisainfo ja kaastööde saatmine:

Silvia Leiaru
Tartu Maarja Kiriku SA juhataja