Tarvastus kogunes Viljandi praostkonna sinod

Viljandi sinodil 2016

Aasta töötegija aunime pälvinud Elvi Kukke Põltsamaalt õnnitleb piiskop Joel Luhamets.
Foto: Jaan Männik

25. aprillil pidas Tarvastus oma kevadise koosoleku Viljandi praostkonna sinod.

Praost Marko Tiitus tõi 2015. aastale tagasi vaadates esile, et möödunud aastal valiti ja pühitseti ametisse piirkondlikud piiskopid et piiskopi amet on seeläbi jõudnud kogudustele ja vaimulikele lähemale. “Jääb loota selle arengu jätkumist ja süvenemist tulevikus,” nentis ta. Praost tõstis esile ka oma praostkonna tugevat, motiveeritud ja koostöötahtelist vaimulikkonda. Lisaks igakuistele vaimulike kokkusaamistele (konventidele) käiakse praost Tiituse sõnul üha usinamalt ka koolitustel ning osaletakse üldkiriklikel ettevõtmistel. Samuti väärivad tema hinnangul märkimist paljude praostkonna koguduste kogukonnale suunatud või kogukonda ühendavad projektid ja ettevõtmised, näiteks Kõpu ja Suure-Jaani osalemine KirikuteÖÖl “Täht idas” projektides, Halliste Orelifestival, Viljandi Jaani koguduse projekt “Tornikell meie linnas” jm.

“Muret teeb see, et neljal praostkonna kogudusel ei ole oma vaimulikku, mis pärsib nende koguduste vaimulikku teenimist ja arengut. Samuti tahaksin praostina näha süsteemsemat fokuseerumist koguduste töötegijate ja liikmete vaimulikule kasvamisele ning isikliku Jumala-suhte toitmisele,” lausus Marko Tiitus.

Aasta töötegija aunime pälvis Elvi Kukk Põltsamaalt.