Toimus Ida-Harju praostkonna sinod

Ida-Harju praostkonna sinodist osavõtjad 29.02.2016

Foto: Jaak Kadarik

Veebruari viimasel päeval (29.02) toimus Juurus Ida-Harju praostkonna sinod.

Sinodipäev algas jumalateenistusega Juuru Mihkli kirikus, kust siirduti edasi kohalikku rahvamajja. Kohal oli 29 sinodisaadikut ning üks külaline.

Sinodikoosolekut juhatas praost Jaanus Jalakas, aujuhatajaks oli peapiiskop Urmas Viilma ning abijuhatajaks Juur Mihkli koguduse juhatuse esimees Joel-Siimo Põld.

Oma lõpukõnes möönis peapiiskop, et kuigi koguduste majanduslikud näitajad võivad olla positiivsed, ei anna see siiski põhjust rahul olla. Kõige olulisem on siiski Sõna ja Sakrament. Kirik ei tohi mõelda üksi kvaliteedile, vaid ka kvantiteedile: Kristuse antud misjonikäsk on ristida kõik. “Me oleme ainus konfessioon Eestis, kus koguduse piirid lähevad kokku teise koguduse piiridega ja kogudustevõrk katab kogu maa. Ka EKN-i laua taga ma näen ootust, et luterliku kiriku hääl kostaks kõigi kristlaste eest. Meil tuleb enda kuuldavaks ja nähtavaks tegemisel mõelda kõigi kihelkonna inimeste peale, mitte ainult koguduste liikmete peale,” lausus Urmas Viilma.

Sinod lõppes rikkaliku lõunasöögiga ajaloolises Juuru koolimajas. Järgmisena koguneb 9. märtsil oma sinodikoosolekut pidama Tartu praostkond.