Toimus piiskopliku nõukogu istung

Peapiiskop emer Andres Põder kõnelemas piiskopliku nõukogu koosolekul. Foto: Kalle Kõiv

Peapiiskop emer Andres Põder kõnelemas piiskopliku nõukogu koosolekul.
Foto: Kalle Kõiv

Piiskopliku Nõukogu istungil 19.04. kuulati jumalateenistuse järel emeriitpeapiiskop Andres Põderi piiblitundi, milles seletati prohvet Jesaja raamatu 63. peatüki salme 7–9. Tõdeti, et selle teksti seletamine ei ole ajalooliselt ühemõtteliselt lihtne. Tänases päevas annab see meile aga sõnumi, et „üheski hädas ei ole sa hädas, sest olles Jumala rahvas saab sulle igas olukorras osaks Jumala arm“.

Kuulati õpetaja Tauno Tederi ettekannet “Diakoniameti mõistmine ja praktika EELKs” praost Marko Tiituse ja kaasettekannet “Diakoni haridus- ja kutsenõuded ning erialane ettevalmistus ja kutseõpe EELKs”. Järgnenud elavas arutelus tõdeti, et diakoni ameti mõistmises on EELKs eriarvamused ja  oleks vajadus täpsustada diakoni rolli ja ülesandeid EELKs. Sellest lähtuvalt peaks koostama haridusnõuded. Erilise tähelepanu alla oli küsimus diakonitele antav armulaua seadmise eriõigus ja selle teoloogiline adekvaatsus.

Assessor Marko Tiitus kõnelemas piiskopliku nõukogu istungil 19.04.2016 Foto: Tauno Toompuu

Assessor Marko Tiitus kõnelemas piiskopliku nõukogu istungil 19.04.2016
Foto: Tauno Toompuu

Nõukogu oli ühte meelt, et haridus on luterlikus kirikus vaimulikuks saamisel väga oluline, aga teatud erandlikes olukordades ei tohiks ordinatsiooniks nõutava hariduse puudumine olla taksitavaks kriteeriumiks. Sellistes olukordades võib nõutava teoloogilise magistrihariduse puudumist kompenseerida samaväärne haridus mõnes muul alal ja/või pikaajaline praktiline töö koguduses.

Piiskop Einar Soone andis ülevaate kiriku keskkassa toimimisest. Kuulati nõukogu liikmete lühireflektsioone oma töödest ja tegemistest ning arutleti Piiskopliku Nõukogu kogunemise sageduse ja formaadi üle. Nõukogu lõppedes leidis istungit juhatanud peapiiskop Urmas Viilma, et sellises formaadis võiks Piiskopliku Nõukogu istungid ka edaspidi jätkuda.

Info:

Eerik Jõks