Vaimulike konverents hoiab ühistunnet

23.-24. jaanuaril kogunes 122 osalejat Nelijärvele, et taaskord pidada iga-aastast Vaimulike Konverentsi.

Osalenutest oli vaimulikke sadakond, lisaks osales teisi kiriku töötegijaid. Eesti Vabariigi juubeliaastale kohaselt mõtiskleti seekord kristluse ja eestluse seoste üle. Keskenduti sellele, mil viisil seostub isamaalisus kirikuga ning mõtiskleti, millised on meie võimalused teineteist toetada. Teisel päeval käsitleti kiriku teenimisvõimalusi laiemalt – tähelepanu all oli diakoonia kui teenimisameti mitmetahulisus (ettekande pidas Norrast Borgi piiskop Atle Sommerfeldt) ning mõtiskleti kiriku ja selle liikmeskonna jätkusuutlikkuse üle.

Osaliste arvates on kokkusaamise suurim väärtus võimalus ametikaaslaseid silmast silma kohata ning lõunalauas või õhtusöögi järel südamest südamesse kõnelda. Vaimulikutöö on sageli üksildane; neid kogudusi, kus kõrvuti töötavad mitu vaimulikku, võib kahe käe sõrmedel üles lugeda. Ehkki kõrval on vabatahtlikke töötegijaid, kellest on suur rõõm, ollakse enamasti oma ametis üksi. Seetõttu on vaimulikul oma ametikaaslasi kohata väga suur rõõm.

Vaimulike konverentsi juhatus on rõhutanud, et ennekõike on oluline konverentsi õhkkond, et meil vaimulikena oleks kokku saades võimalik olla avatud ja vastuvõtlikud, mis võimaldab ka kirikusiseseid erimeelsusi lahendada konstruktiivses ja lahendusele orienteeritud võtmes. Kui me oleme valmis teisega päriselt kohtuma, vaid siis on võimalik mõista teise seisukohti, mis võivad vahel sinu omadest erineda. Oluline on meeles pidada, et meid ühendab palju rohkem, kui lahutab, ja seda on tunda.

Vaimulike konverentsi juhatuse liige Triin Käpp: “Vaimulike Konverents on EELK vaimulikkonna aasta tippsündmus, mis võimaldab hetkeks panna igapäevatoimetused kõrvale ja keskenduda sellele, mis viib edasi. Oma osa mängivad konverentsil jumalateenistused, ettekanded, töötoad ja vestlusringid, misjärel minnakse teise päeva lõpuks taas peapiiskopi õnnistussõnade saatel teele oma kodukogudusi teenima. Taaskord ollakse rikkamad mõne olulise sõbra, mõtte või arutluskäigu võrra. Soovitan kõigil minna kuulama saabuva pühapäeva jutlust – ehk saate aimu, mis just teie koguduse vaimulikku konverentsil enim puudutas.”

Vaata ka: