Viljandi Jaani kirik tähistab Johannesepäeval 27. detsembril oma 545. aastapäeva

Kolmapäeval, 27. detsembril kell 17 on Viljandi Jaani kirikus johannesepäeva jumalateenistus kaunimate jõululauludega. Viljandi Jaani kirik tähistab oma 545. aastapäeva, samuti möödub 25. aastat koguduse taasloomisest. Jaani kirik on vanim hoone Viljandi linnas, mis on tänaseni säilinud oma esialgses funktsioonis.

Kiriku juubeliaastal on koguduse lapsehoiu Jaani Lastemaja ning kiriku aeda istutatud õunapuud, advendiaja alguses ilmus koguduse ajalehe erinumber ning projekt „Kodulinna kirik tuttavaks“, mille raames külastas kirikut 23 klassi Viljandi linna ja valla kooli õpilasi. Projekti raames tutvusid lapsed kirikuhoonega ning kirikuga seotud sümbolitega ning voltisid 545 valget paberist tuvi, mis jõuavad lendleva parvena kiriku lae alla 24. veebruariks.

Johanesepäeva jumalateenistusele on oodatud kõik, kes soovivad koos kogudusega tähistada väärikat aastapäeva ning saada osa kaunimate jõululaulude ühislaulmisest koos saateansambliga.

• Kell 16.30 väike õhtumuusika küünalde ja kellamänguga kiriku sillal
  • kell 17 johannesepäeva jumalateenistus kaunimate jõululauludega, jutlustab piiskop Joel Luhamets
  • kell 18.15 tervitused, töötegijate ja sõprade tänamine, sünnipäevatort

Jumalateenistusel toimub korjandus Jaani kiriku torni välisremondi toetuseks. Annetuse võib teha ka ülekandega: EE491010220080216011 või EE752200221057689936 (saaja: EELK Viljandi Jaani kogudus; selgitus: Kirikutorn meie linnas)