Viljandi Jaani kogudus tähistab Jaani Lastemaja lapsehoiu 3. sünnipäeva

Viljandi Jaani kogudus tähistab 31. märtsil Jaani Lastemaja lapsehoiu 3. sünnipäeva.

Jaani Lastemaja lastehoid põhineb kristlikel väärtustel ning toetab pere terviklikkust. Sellega soovib kogudus luua lisaväärtust kogukonna terviklikul toimimisel: toetada peresid ja vanemlikke oskusi ning osaleda kristlikele väärtustele rajatud uue põlvkonna kasvatamisel.

Lastega tegelevad rõõmsameelsed ja pühendunud erialase ettevalmistusega lapsehoidjad. Lisaks igapäevasele hoolitsusele ja mängule tegeleme lapsehoius süsteemselt ka kõige sellega, millega lasteaiaski tegeletakse: meisterdame, laulame, joonistame, kuulame jutte, vaatame raamatuid ja liigume aktiivselt väljas. Jaani Lastemaja nädalakavasse kuulub teisipäevane laste kirikuhommik Jaani kirikus. Igakuiselt toimuvad lastevanemate kokkusaamised.

Tänu väiksele rühmale (maksimaalselt 10 last) jõuavad hoidjad igale lapsele tähelepanu pöörata. Lapsevanematel on võimalik kohalikult omavalitsuselt taotleda lapsehoiutoetust.

Sel aastal oleme tänu Soome Paraiste koguduse annetusele soetanud palju uusi arendavaid mänguasju. Praegu kestab sisustuse uuendamise protsess, mille käigus soetame uued praktilised voodid, garderoobikapid ja mänguasjariiulid ning õue uusi tegevusvahendeid, selleks oleme taotlenud rahalisi vahendeid sõpruspraostkonnalt Bramschest Saksamaalt ning sponsoritelt.

Praegu on lapsehoius kõik 10 kohta täidetud ning lapsi on ka ootejärjekorras. Moodustame juba ka sügisel alustavat uut rühma. Lapsehoiu tegemisi jagame jooksvalt Facebooki kontol „Jaani Lastemaja“ ning samuti kodulehel jaanilastemaja.eelk.ee.

Viljandi Jaani kogudus kutsub sõpru ja koostööpartnereid Jaani Lastemaja (Pikk 10, Viljandi) 3. sünnipäevapeole reedel, 31. märtsil kell 16.

Lähem informatsioon:
Jaani Lastemaja arendusjuht Mirjam Tiitus