EELK 100 – JUUBELIKONGRESS

EELK juubelikongress 26. ja 27. mail 2017 Tartus

2017. aastal möödub esimesest kirikukongressist 100 aastat. See kongress tõi kaasa suure muutuse meie kiriku korraldusse. Esimesel kirikukongressil Tartus 31. mail ja 1. juunil 1917 sõnastati Eesti vaba rahvakiriku projekt. Kongress kogunes Treffneri gümnaasiumi hoonesse. Kuid peagi selgus, et sealsed ruumid ei mahuta osavõtjate hulka ja kongress toodi üle toona veel ehitusjärgus oleva Tartu Pauluse kiriku kõrval asuvasse hoonesse aadressil Riia 25. Tartu Pauluse kirik on nüüd lõplikult valmis saanud ja on väärika tähtpäeva tähistamiseks kõige sobivam koht.

Käesoleval aastal möödub ka 500 aastat meie kirikuelu veelgi enam mõjutanud reformatsioonist. Nende sündmuste kaalu ja tähendust tänase päeva jaoks kogunemegi hindama Tartu Pauluse kirikusse EELK juubelikongressile.

Me tähistame suuri ja olulisi sündmusi – ning neid on hea tähistada koos. Siiamaani on erinevate valdkondade esindajad – vaimulikud, kirikumuusikud ja koguduste juhatuse esimehed – pidanud oma konverentse eraldi. Ent sel korral tuleme kõik kokku ühisele kongressile. Nendes päevades on varutud aega erinevatele kirikuelu töörühmadele isekeskis oma küsimuste arutamiseks. Eriprogramm vaimulikele toimub Tartu Ülikooli-Jaani kirikus, muusikud kohtuvad Tartu Maarja kirikus ja koguduste juhatuse esimehed jäävad oma asju arutama Tartu Pauluse kirikusse.

Esimene kongressi päev 26. mail algab kõigile ühise ettekandega, mille peab Euroopa Kirikute Konverentsi peasekretär isa Heikki Huttunen. Päeva teine pool jääb vaimulike, juhatuse esimeeste ja muusikute eraldi päevakorraga sisustatud konverentsile. Päeva lõpetab Tartu linnapea vastuvõtt.

Teisele kongressi päevale ootame lisaks kiriku töötajatele kõiki koguduseliikmeid (vajalik registreerimine). Teine päev algab piduliku jumalateenistusega, millest on lubanud ülekande teha ka Eesti Televisioon. Sellele järgneb peapiiskopi ettekanne teemal „Vabaduseks on Kristus meid vabastanud“ (Gal 5,1) ja kaasettekanded. Pärastlõuna on tervituste, kõnede ja paneeldiskussiooni aeg, millele järgneb kontsertpalvus ja EELK autasude üleandmine.

Palvetame, et selle suursündmuse kaudu kogeme veelgi selgemini meie kiriku ühtsust ja võime anda hea tunnistuse Jumala ühteliitvast armastusest ja hoolitsusest.

Juubelikongressile registreerimine »

NB! Vaimulike, kirikumuusikute ja juhatuste esimeeste registreerimisvorm asub siseveebis. Küsige juurdepääsu 627 7350 või konsistoorium@eelk.ee.
Kui soovite majutust, palume registreerida varakult, soovitavalt enne 31. märtsi.