« tagasi


EESTI EVANGEELNE LUTERLIK KIRIK AVALDAB TUNNUSTUST

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik avaldab tunnustust teenekatele kiriku töötegijatele ja toetajatele. Peapiiskop Andres Põder annab autasud üle pidulikul tänujumalateenistusel 1. nelipühal, 31. mail k.a algusega kell 15 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

EELK Teeneteristi II järk:
1) Vilho Heimo Juhani Riekkinen - piiskop, EELK haridussüsteemi ülesehitamise toetaja
2) Pille Valk - dr theol, dotsent, kristliku kasvatuse ja religioonipedagoogika arendaja

EELK Teeneteristi III järk:
1) Riho Altnurme - dr theol, professor, EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna partnerluse arendaja, kirikuloo uurija
2) Ilmo Au - riigiametnik, kiriku ja riigi suhete arendaja
3) Tõnis Blank - maavanem, Rapla maakonna kirikuelu toetaja, kiriku ja omavalitsuse koostöö innukas eestvedaja
4) Eha Haamer - organist-koorijuht, kirikumuusika järjepidevuse hoidja
5) Eero Hankala - Soome kiriku kaastööline, kauaaegne Tori koguduse toetaja ja kirikuhoone taastamisele kaasaaitaja
6) Tõnu Lend - koguduse kaastööline, Hageri koguduse juhatuse liige, vabatahtliku töö organisaator, koguduse segakoori ja pasunakoori pikaaegne liige
7) Mikko Lännenpää - Soome kiriku õpetaja, EELK juhtimiskoolituse ellukutsuja ja noorsootöö ülesehitamise toetaja
8) Tõnis Mägi - muusik, vaimuliku ja rahvusliku sisuga laulude ja muusikateoste autor ning esitaja
9) Aivi Otsnik - koorijuht, kauaaegne EELK Kirikumuusika Liidu peasekretär, muusikaürituste korraldaja
10) Urmas Paet - ühiskonnategelane, Nõmme Lunastaja kiriku taastaja ja kirikuelu toetaja
11) Harri Raitis - Soome kiriku kaastööline, juhtimiskoolituse ellukutsuja, Eesti ja Soome sõprusühingute toetaja
12) Anne-Mai Salumäe - organist-koorijuht, kirikumuusika järjepidevuse hoidja
13) Erki Sok - koguduse kaastööline, Vastseliina koguduse kirikuvanem, kiriku järjepidevuse hoidja
14) Jaan Tõnsing - koguduse kaastööline, Pärnu-Jakobi koguduse kauaaegne nõukogu liige ja juhatuse esimees, kiriku järjepidevuse hoidja

EELK Teeneteristi tunnustusmärk:
1) Mart Siimer - helilooja, pedagoog, kirikumuusika looja
2) Mika Tuovinen - misjonär, EELK misjonitöö arendaja
3) Ellen Berg - koguduse kaastööline, Türi koguduse pikaajaline nõukogu liige, aktiivne koguduseelu korraldaja
4) Saamo Heldema - koguduse kaastööline, pikaaegne Lääne-Nigula koguduse nõukogu ja juhatuse liige, vabatahtlik töötegija ning õpetaja abiline
5) Riho Holter - koguduse kaastööline, Pärnu Eliisabeti koguduse pikaaegne juhatuse esimees
6) Mihkel-Johannes Reinup - koguduse kaastööline, Hageri koguduse Saku abikiriku kirikumees

EELK aukiri:
1) Henn Eerik - organist, solist, hääleseadja ja laulupedagoog
2) Kai-Tõe Ellermaa - koorijuht, Pärnu Eliisabeti koguduse tütarlastekoori Elise asutaja ja dirigent
3) Tuuliki Jürjo - organist-koorijuht, helilooja, muusikapedagoog, Narva koguduse muusikatöö arendaja
4) Lydia Kappel - solist, koorilaulja vaimuliku muusika esitaja, kirikumuusika järjepidevuse hoidja
5) Ärni Kiisküla - solist, koorilaulja, vaimuliku muusika järjepidevuse hoidja
6) Tõnu Linnasmäe - vaimulik, Järva praostkonna abipraost
7) Hilma-Elina Murd - koguduse kaastööline, kauaaegne Pärnu Eliisabeti soomekeelse kogudusetöö tegija
8) Karmen Nurme - koguduse kaastööline, Räpina koguduse ja Võru praostkonna raamatupidaja, naiskoori vanem
9) Hille Poroson - organist, Rapla koguduse pikaaegne tunnustatud muusikajuht
10) Hilja Unt - organist-koorijuht, kirikumuusika järjepidevuse hoidja, kauaaegne Kadrina koguduse organist
11) Aime Vinn - koguduse kaastööline, Pärnu Eliisabeti koguduse pikaaegne sekretär-kassapidaja

2008. aasta meediapreemia laureaat – praost Enn Auksmann
2008. aasta parim laste- ja noorsootöötegija – Tiina Ool
2008. aasta parim laste- ja noorsootöö üritus – Esik

Tere tulemast autasude üleandmisele!

Tiit Salumäe
assessor
e-post: tiit.salumae@eelk.ee
tel 473 7166

27.05.2009

« tagasi