« tagasi

TOOMKIRIKUS SEATI AMETISSE UUS õPETAJA

EELK vikaarõpetaja ja konsistooriumi kantsler Urmas Viilma (36) valiti Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetajaks 17. jaanuaril. Enne teda teenis toomkogudust 20 aastat õpetaja Ivar-Jaak Salumäe (65), kes siirdus emerituuri. Õpetaja Salumäele omistas konsistoorium pikaajalise ja ustava teenistuse eest titulaarpraosti aunimetuse.

Urmas Viilma ametisse seadmine toimus pühapäeval 21. veebruaril kell 10 pidulikul jumalateenistusel Toomkirikus. Ametisseseadja oli peapiiskop Andres Põder, keda assisteerisid Tallinna praost Jaan Tammsalu ja õpetaja emeeritus titulaarpraost Ivar-Jaak Salumäe. Kaasa teenisid peapiiskop emeeritus Kuno Pajula ja Tallinna abipraost Patrik Göransson.

Eestikeelne luterlik Toomkogudus tegutses aastatel 1636 – 1739 ning taasasutati 1927. aastal. Toomkirik omab suurt tähtsust Eestimaa rahva kulutuuri- ja ajaloos. Siin on ametisse pühitsetud kõik EELK piiskopid ja peapiiskopid ning ametiülesannete täitmisele õnnistatud Eesti Vabariigi presidente. 24. veebruaril toimub Toomkirikus Eesti Vabariigi 92. aastapäeva pidulik jumalateenistus.

Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse juhatus

22.02.2010