« tagasi

PEAPIISKOP KOHTUS MAAVANEMATEGA

Maavanemad kohtumisel konsistooriumis

Peapiiskop Andres Põderi kutsel 13. aprillil kirikuvalitsuses viibinud maavanemad kinnitasid omavalitsuste soovi teha kogudustega koostööd.

Nõupidamisel osalenud konsistooriumi avalike suhete spetsialist Arho Tuhkru kinnitas Eesti Kirikule, et koosviibimine, mille eesmärgiks oli vahendada kahepoolset informatsiooni ning vaagida maakonna ja kiriku koostöövõimalusi, kulges soojas õhkkonnas.

Maavanemad kinnitasid, et üldiselt on omavalitsuste suhted kohaliku kogudusega head. Soovitusena lisati, et kogudused panustaksid rohkem projektide kirjutamisse, et erinevatest fondidest oma eesmärkide saavutamiseks raha leida. Nenditi, et seda võimalust ei kasutata igal pool veel piisavalt.

Nõupidamisel osalesid ka kantsler Urmas Viilma ning konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.

Ettepanekud, mida kiriku esindajad maavanematele tegid, leidsid Üpruse sõnul põhimõttelist tunnustust. Näiteks suhtuti pooldavalt ideesse kaasata maakonna arengukava koostamisse kirik. Samuti püütakse kaasa aidata riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng 2003–2013» teostamisele, jälgides oma haldusalas sakraalhoonete olukorda, tööde läbiviimist ja rahastamist. Kinnitati valmisolekut toetada pühakodade ohutuse tagamist ning koordineerida usulis-rahvuslike mälestusmärkide (Vabadussõja ja küüditamise mälestusmärgid, vanad surnuaiad ja kabelikohad) hooldamist, kaitset ja tutvustamist. Osapooled leidsid, et omavalitsuse ja kiriku koostöö ja informatsioonivahetuse tõhustamiseks on mitmeid võimalusi.

Eesti Kirik
e-post: ek@eelk.ee