« tagasi


TOIMUS KONVERENTS KRISTLIKU RAHVUSKULTUURI TULEVIKUST

19. novembril toimus Riigikogu konverentsisaalis neljas kristlike väärtuste konverents teemal „Kristliku rahvuskultuuri tulevikust”. Seoses Tallinna ja Turu saamisega Euroopa kultuuripealinnadeks, toimus konverents koostöös Soome Kultuuri- ja usundifoorumiga „Fookus“.

Konverentsil keskenduti küsimustele: kuivõrd on väärtustatud ja kaitstud meie rahva kristlik kultuuripärand, millise pildi annab kristlikust omakultuurist üldhariduskool, kuidas on tagatud muinsuskaitsealuste pühakodade säilimine, kas esmaülesande täitmiseks vajaminevate vahendite proportsioon on piisav.

Peaettekandjad oli Tartu Ülikooli religioonipedagoogika teadur dr Olga Schihalejev ja Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu. Soome kogemust tutvustas Pekka Iivonen Soome Haridusministeeriumist ja dr Vesa Hirvonen Ida-Soome Ülikoolist.

Pealelõunal koguneti pidama paneeldikussiooni, milles arutati kiriku osast, kristlike arusaamade ja väärtuste vajalikkusest ning osast poliitikas ja rahvuskultuuri säilimisest. Paneeldiskussioonis osalesid erakondade esindajatena Aleksei Lotman, Mart Laar, Rein Ratas, Igor Gräzin, Lauri Vitsut, Rein Einasto ja Peeter Võsu.


Arho Tuhkru
Avalike suhete spetsialist
e-post: konsistoorium@eelk.ee
tel 627 7350

26.11.2010

« tagasi