« tagasi

5. DETSEMBRIL TäHISTATI HELSINGI PAULUSE KIRIKUS EESTIKEELSE KOGUDUSETöö 20. AASTAPäEVA

Helsingi Alppila eesti koguduse diakon Tuuli Raamat

Armulauaga jumalateenistusel jutlustas peapiiskop Andres Põder ja kaasa teenisid assessor praost Tiit Salumäe, Alppila koguduse ülemkarjane praost Heikki Ahonen ja eestikeelse kogudusetöö diakon Tuuli Raamat.

Oma jutluses toonitas peapiiskop, et läbi nende aastate on paljud õpetajad Eestimaalt teeninud Alppila koguduses oma kodukiriku leidnud eestlasi. Suurt heameelt avaldas peapiiskop viimasel kuuel aastal teeninud diakon Tuuli Raamatu üle, sest nüüd on töö stabiilne ja kogudus teab ja tunneb oma vaimulikku. Allpila kogudus on vaimulikuks koduks ja perekonnaks olnud neile eestlastele, kelle elu on seotud Helsingiga.

Heameel oli esitleda ka uut raamatut „Eestlaste kristlik kodu Soomes“, mis annab hea ajaloolise ülevaate eestikeelsest kogudusetööst Helsingis tänase päevani

Eestikeelne töö on Helsingis pika ajalooga, sest esimeseks hingekarjaseks kutsuti juba 1911. aastal pastor August Nigol. Koguduse alguseks saab pidada aastat 1914. Ka USA-s praegu teeniv praost Thomas Vaga on 1967-1975 teeninud Helsingi eestlasi. Kodumaalt hakati taas teenima Helsingi eestlasi täpselt 20 aastat tagasi kui 9. detsembril pidas esimese teenistuse assessor praost Tiit Salumäe.

Arho Tuhkru
EELK Konsistoorium