« tagasi

PEAPIISKOP ANDRES PõDER VõõRUSTAS ROCHESTERI PIISKOPKONNA DELEGATSIOONI 24. JAANUARIL

Vaskult: Yolande Marcussen, Andres Põder, George Davies, Urmas Viilma, Gustav Piir, Tim Mercer

Peapiiskop andis tutvustava ülevaate EELK praegusest hetkeseisust. Pikemalt peatuti nii kaplaniteenistustel haiglatöös kui muudes kaplanaatides ning küsimusel kuidas elavdada kohalikke kogukondi just otsekontaktide ja sõpruskoguduste omavahelise elavama suhtluse kaudu.

Eelmise aasta 11. detsembril pühitseti ametisse uus Rocheteri piiskop James Langstaff. Peapiiskop Andres Põder on ka isiklikult külastanud Rocheteri piiskopkonda möödunud ja ülemöödunud aastal.

Rochesteri piiskopkonnaga on EELK-l juba pikaajalised sõprussuhted ning mitmel EELK kogudusel on sõpruskogudused Inglismaal. Praeguse delegatsiooni koosseisus viibinud Yoalande Marcussen, Tim Mercer ja George Davies osalevad ka EELK vaimulike aastakonverentsil 25.-26. jaanuarini Valgerannas, Pärnumaal.

Arho Tuhkru
EELK välissuhted