« tagasi

TOIMUS KOGUMIKU KORAALISEADED SEGAKOORILE ESITLUSKONTSERT TALLINNA PüHA VAIMU KIRIKUS

Vasakult: Rein Kalmus, Mart Siimer, Merle Lend, Pille Metsson, Tuuliki Jürjo, Sigrid Põld, Kadri Ploompuu, Piret Aidulo ja Mart Jaanson

Jumal, Sul ligemal – Kogumiku „Koraaliseaded segakoorile“ esitluskontsert toimus 21. märtsil 2011 kell 18 Tallinna Püha Vaimu kirikus.

Esitluskontserdile valiti kogumikust igalt heliloojalt kaks eriilmelist koraaliseadet, et pakkuda võimalikult head ülevaadet noodis sisalduvatest lauludest. Kontsert oli pühendatud EELK Kiriku Laulu- ja Palveraamatu aastale.

EELK Kirikumuusika Liit tellis viielt Eesti heliloojalt Kiriku Laulu- ja Palveraamatus sisalduvatele koraalidele seaded naiskoorile, segakoorile ja noortekoorile ehk 3-häälsele segakoorile. Heliloojateks valiti Piret Rips, Tuuliki Jürjo, Mart Jaanson, Mart Siimer ja Rein Kalmus. Pakutud koraalide hulgast võis iga helilooja endale meelepärased koraalid välja valida. Nii valmiski kokku 36 seadet igale kooriliigile.

Armastatud koraale „uues kuues“ kandsid ette 4 koori: Hageri koguduse kammerkoor „Lambertus“ Merle Lendi ja Sigrid Põllu juhatusel, Keila Miikaeli koguduse segakoor „Miikael“ Pille Metssoni juhtimisel, Tallinna Kaarli koguduse kammerkoor „Canorus“ Piret Aidulo juhatusel ning Tallinna Püha Vaimu koguduse kammerkoor „Crede“ Endrik Üksvärava dirigeerimisel. Orelil ja klaveril saatsid Kadri Ploompuu, Mart Siimer ja Rein Kalmus.

Koorinoote on võimalik osta EELK Kirikumuusika Liidust (Kiriku plats 3, Tallinn), samuti ka CD-sid laulude saadetega nii naiskoorile kui segakoorile.

EELK Konsistoorium ja Kirikumuusika Liit
e-post: konsistoorium@eelk.ee