« tagasi

PEAPIISKOP ANDRES PõDER KüLASTAS 14. MAIL USA PRAOSTKONDADE SINODIT

Praost Thomas Vaga ja praost Uudo Tari

EELK peapiiskop Andres Põder külastas Ameerika Ühendriikides laupäeval, 14. mail Ocean Groves peetud USA praostkondade sinodit. Kokku oli saabunud osalisi USA Esimesest praostkonnast ja USA Chicago praostkonna koguduste esindajaid.

Praost Thomas Vaga avaettekandele järgnes elav arutelu USA koguduste olukorrast ja suhetest Välis-Eesti piiskopkonnaga ning EELK Konsistooriumiga Tallinnas. Praostid ning koguduste liikmed, samuti ka õpetajad täpsustasid ja selgitasid omi arusaamu ja USA praostkondade koguduste seisukohti. Peapiiskop Andres Põder ja kantsler Urmas Viilma andsid ülevaate EELK Konsistooriumi seisukohtadest. Piiskop Andres Taul andis edasi EELK Välis-Eesti piiskopkonna selgitusi.

Kahe praostkonna sinodil andsid praostkondade kogudused ülevaate möödunud aastal toimunud sündmustest ja jumalateenistustest kogudustes, oma arusaamist väljendati nii poolt kui vastu argumentidega EELK ja E.E.L.K. ühinemise loost. Koguduste suurimaks mureks on eestikeelsete õpetajate nappus ja koguduste vananemine, kuid siiski hoitakse lootuses tulevikule alles eesti keelt ja meelt ning kuulutatakse Jumala sõna.

EELK Misjonikeskuse juhataja abipraost Leevi Reinaru andis ülevaate EELK Misjonikeskuse tööst ja Eestist kui misjonipiirkonnast. Ettekanne tõstatas suurt huvi ja palju küsimusi ning vastatud vastuseid.

Kahe sionodi koosolek moodustas komisjoni, et vaadata uuesti üle E.E.L.K. ja EELK nähtava ühtsuse hääletuse protokoll ja sedelid. Peale seda toimus armulauaga palvus, kus jutlustas praost Uudo Tari ja armulauda pühitses praost Thomas Vaga.

Arho Tuhkru
EELK Konsistoorium