« tagasi

EELK PEAPIISKOP KOHTUS USA DELAWARE-MARYLANDI PIISKOPI WOLFGANG HERZ-LANE`GA

Piiskop Wolfgang Herz-Lane

EELK ja Soome kiriku Tampere piiskopkonna sõpruspiiskopkond USAs Delaware-Maryland võõrustas oma Euroopa sõpru. Külastati sinodi keskust Baltimores ja tutvuti sinodi tööga ning külastati kogudusi. Külastati ka Gettysburgi Luterlikku seminari ning tutvuti seminari töödega ning osaleti seminari lõpuaktusel.

Oli heameel ära trunda EELK ja Delaware-Marylandi sinodi sarnaseid jooni, eeskätt koguduste iseseisvus ja väiksus ning ühiseid rõõme ja muresid maakogudustes. Ühine äratundmine koos USA kogudustega seisneb ka täiel määral iseseisvas majanduslikus toimetulekus ja vabatahtlike töötajate suurel osakaalul.

EELK peapiiskop jutlustas ühisel jumalateenistusel Püha Markuse Luterlikus kirikus, mis on olnud kodukirikuks aastakümneid ka EELK Baltimore Markuse eesti kogudusele. Nädal varem teenis peapiiskop Andres Põder ja kantsler Urmas Viilma Washingtoni Markuse eesti kogudust. Eesti-poolsesse delegatsiooni kuulus peapiiskop Andres Põder ja proua Marje Põder, kantsler Urmas Viilma ja proua Egle Viilma, Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, Paide koguduse organist ja juhatuse esimees hr Olaf Lääne, Paide koguduse liige proua Ingrid Mäsak ja avalike suhete spetsialist Arho Tuhkru.

Arho Tuhkru
EELK Konsistoorium