« tagasi

RIIA PRAOSTKONNA DELEGATSIOON K├╝LASTAS TALLINNA PRAOSTKONDA

Riia toompraost Elijs Godins ja Tallinna Toomkoguduse ├Ápetaja Urmas Viilma

15.-16. oktoobrini oli Tallinna praostkonna kogudustel külas Riia praostkonna vaimulike delegatsioon. Delegatsiooni koosseisu kuulusid praost Linards Rozentals, kes on Riia Martin Lutheri koguduse õpetaja, samuti Riia vanadekodu ja lastehaigla kaplan; Riia toompraost Elijs Godins; Püha Martini koguduse õpetaja Aivars Smuidris ning Bolderaja koguduse õpetaja ja Läti Kiriku Teoloogia Akadeemia õppejõud dr Didzis Stilve. Delegatsiooni võtavad vastu Tallinna praostkonna vaimulikud ja kogudused.

Laupäeval 15. oktoobril toimus Tallinna Jaani kirikus ühine seminar, millel arutleti olulisi muutusi Eesti ja Läti kirikutes ning koguduste elus. Seminari juhtis praost Jaan Tammsalu ja Eesti kiriku poolt tegi ettekande Tallinna Toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma. Mõlema pealinna praostid tutvustasid oma praostkondade töid ja ettevõtmisi ning seminari teises osas keskenduti koguduste ühistele küsimustele: Kuidas kogudused oma liikmeskonnaga toimivad? Kuidas muuta pealinna kogudusi elavamaks? Millise sisuga me kirikud täidame? Riia praostkonna koguduste piiblitundide arv on oluliselt suurem Tallinna omast. Riia kogudused korraldavad oma koguduseliikmetele teema- ja palvelaagreid väljaspool Riiat. Naabritel on tugev side haiglate, hooldekodude vaimuliku teenimise ning vabatahtlike diakooniatööga. Päeva lõpetas ühine missa Tallinna Jaani kirikus.

Pühapäeval, 16. oktoobril teenisid külalised jutlustades kaasa jumalateenistustel Tallinna Toomkirikus, Jaani kirikus, Kaarli kirikus ja Püha Vaimu kirikus.

Arho Tuhkru
e-post: arho.tuhkru@eelk.ee