« tagasi

EELK VAIMULIKE KONVERENTS TOIMUS ROOSTA PUHKEKüLAS LääNEMAAL 24.-25. JAANUARINI 2012

Peapiiskop Andres Põder piiskop James Langstaffile kingitust üle andmas, keskel vaimulike konverentsi juhatuse esimees praost Marko Tiitus

Kahepäevasel traditsioonilisel konverentsil keskenduti peateemana jutlustamisele ja jutluse erinevatele ülesannetele. Lisaks jutluse ajaloolisele ülevaatele vaeti ka kirikurahva tänapäevaseid ootusi jutlusele ning talituste kõnedele. Enam kui sada vaimulikku osalesid töötubades ja aruteludel ning osaduses.

Pidulikul õhtusöögil pidas kõne õpetaja emeeritus Kalle Mesila. Vaimulike konverents valis ka sel aastal aasta õpetajad. Nendeks said Risti koguduse õpetaja Annika Laats ja Pilistvere koguduse diakon Hermann Kalmus.

Konverentsi külalistena olid EELK sõpradena külas anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonna piiskop James Langstaff ja Inglise kiriku Euroopa sufragaanpiiskop David Hamid. Peapiiskop Andres Põder ja vaimuliku konverentsi esindajana praost Marko Tiitus andsid kõrgetele külalistele üle ka meened ja piiskopid tervitasid konverentsil osalejaid ning tutvustasid oma piiskopkondi ja tööd.

26.01.2012 15:55

« tagasi