« tagasi


SA EELK TALLINNA DIAKOONIAHAIGLA TäNAS TOOMAS PAULI ANNETUSE EEST

Õpetaja dr Toomas Paul ja Diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur

Tallinna Diakooniahaigla Hospiitsosakond pälvis õpetaja Toomas Paulile omistatud Aadu Luukase missioonipreemia.  Hospiitsosakond hõlmab 60-kohalisest haiglast 12 kohta ja on suunatud nendele patsientidele, kelle elutee on jõudmas lõpule.

Oma tänukõnes toonitas haigla nõukogu liige õpetaja Tanel Ots andja missiooni, viidates pikale koostööle norrakatega. Diakooniahaigla juhataja Jelena Leiburi sõnul plaanitakse uut tehnilist lahendust, mis teeks hospiitsis olijate - lamajate ja väga väikese liikumisvõimega patsientide jaoks hõlpsaks televiisori, raadio ja arvuti kasutamise. IT Kolledži ja Eesti Kunstiakadeemia tudengid on siin pakkunud oma koostööd.

Päevale lisasid tähtsust ka Norra partnerid, kes on juba 10 aastat Diakoonihaiglat toetanud ja töötajaid koolitanud. Kuningliku Norra saatkonna suursaadik Lise Kleven Grevstad juhtis tähelepanu sellise haigla erakordsusele ja haiglapersonali teisi inimesi teenivale loomusele. Suursaadiku visiit on tunnistus kahe maa heast koostööst, hoolivusest ja ühistest väärtustest.

Toomas Pauli sõnul on diakooniahaigla hospiits koht, mis teeb abitute elu lõpu tegelikkuses veidigi väärikamaks. ”Olles kokku puutunud oma ametis nende olukordadega, kus tõepoolest on võimatu kodus lähedastel inimestel aidata, on see parim, mida üldse soovida saab, sõnas ta.

Aadu Luukase missioonipreemia pälvisid eelmisel aastal Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin ja kirikuõpetaja Toomas Paul.


Arho Tuhkru
e-post: arho.tuhkru@eelk.ee
tel 627 7350

08.02.2012 16:25

« tagasi