« tagasi

PEAPIISKOP PüHITSEB TARTU PEETRI KIRIKU TORNIKELLA JA PõLTSAMAA NIGULISTE KIRIKU VITRAAžID

Dolores Hoffmanni vitraaž Põltsamaa kiriku altariruumis

Sellel pühapäeval 3. juunil kl 10 pühitseb peapiiskop Andres Põder Tartus Peetri kiriku tornikella. Kell on valatud selle aasta märtsikuus Saksamaal Vestfaalis asuvas Gescheri linna 300 aastases valukojas. Kella valamise tunnistajaks oli ka Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming. Uus kell kaalub pea 290 kg.

Pühapäeval kell 14 pühitseb peapiiskop Põltsamaa Niguliste kirikus altariruumi vitraažid. Altariruum on lossi vana suurtükitorn, millel on 3-4 meetri paksused müürid. Kirik hävis 1941. aasta sõjasuvel ja taaspühitseti õpetaja Herbert Kuurme ajal 1953. aastal. Kiriku sisustus on pärit Tartu Ülikooli peahoone taga asuvast ülikooli kirikust. Uued vitraažid tegi kunstnik Dolores Hoffmann. Pidulikul Kolmainupüha jumalateenistusel teenib peapiiskop Andres Põder ja kaasa teenib Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer.

Arho Tuhkru
e-post: arho.tuhkru@eelk.ee