« tagasi

PEAPIISKOP PüHITSES EVALD SAAGI MäLESTUSTAHVLI JA ORDINEERIS DIAKONIKS KALLE KõIVU

Vastpühitsetud mälestustahvel dr Evald Saagile

Maarja-Magdaleena päeval, 22. juulil ordineeris peapiiskop Andres Põder Rapla kirikus diakoniks Kalle Kõivu. Teda assisteerisid Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu ja pastor loci Mihkel Kukk.

Rapla kihelkonna ja koguduse nimepäeva jumalateenistusel, mis oli pühendatud kunagise õpetaja dr Evald Saagi (Raplas 1944-1962) 100. sünniaastapäevale, jutlustas Usuteaduse Instituudi rektor assessor dr Ove Sander ning kaasa teenisid titulaarpraost Eenok Haamer ja Keila õpetaja Marek Roots.

Jumalateenistuse järel pühitses peapiiskop mälestustahvli Evald Saagile kiriku seinal.

1971.aastal sündinud Kalle Kõiv asub diakonina teenima Rapla koguduses.

Ta on varem lõpetanud Tallinna Pedagoogika Ülikooli kultuuriteaduskonna režii erialal ning aastal 2008 Usuteaduse Instituudi bakalaureuseõppe akadeemilise usuteaduse alal. Tänavu kevadel lõpetas ta UI pastoraalseminari ning ees seisab veel magistritöö kaitsmine.

Kalle Kõiv on abielus ja peres kasvab kolm tütart.

Arho Tuhkru
e-post: Arho.tuhkru@eelk.ee