« tagasi

PEAPIISKOP OSALES KüLALISENA SKARA PIISKOPI AMETISSE PüHITSEMISEL UPPSALA TOOMKIRIKUS

Skara piiskopi Åke Bonnier´i piiskopivapp

Rootsi kirik sai möödunud pühapäeval 26. augustil uue piiskopi. Uppsala toomkirikus pühitses Rootsi kiriku peapiiskop Anders Wejryd Åke Bonnier´i Rootsi vanima piiskopkonna Skara piiskopiks.

EELK peapiiskop Andres Põder oli oikumeenilise külalisena kutsutud pidulikule jumalateenistusele.

Skara piiskopkonna algus ulatub aastasse 990, olles kunagi osa Hamburg-Bremeni peapiiskopkonnast, hiljem Lundi peapiiskopkonnast. Praegu moodustub piiskopkond ka Eestiga ajalooliselt seotud Västergötlandist  ja Värmlandist. Aastal 1526 muutus piiskopkond reformatsiooniga kaasa minnes luterlikuks. Piiskopkonda kuulub 124 kogudust.

Åke Bonnier on sündinud 1957. aastal Stockholmis ja piiskopiks valiti Stockholmi kuningliku õukonna dekaani ametist.  Temast sai Skara 83. piiskop.

Åke Bonnier assisteeris ka Rootsi peapiiskoppi kroonprintsessi Victoria ja tema abikaasa prints Danieli esiklapse printsess Estelle Bernadotte ristimisel 22. mail Stockholmis kuninglikus kabelis.

Arho Tuhkru
e-post: arho.tuhkru@eelk.ee