« tagasi


ALGAS KURHESSEN-WALDECKI MAAKIRIKU PARTNERKIRIKUTE NAISTEOLOOGIDE KONSULTATSIOON

Kurhessen-Waldecki maakiriku partnerkirikute naisteoloogide konsultatsioon toimub seekord 3.-10. septembrini Tallinnas.

Alates 2000. aastast korraldab Saksamaa Kurhessen-Waldeck`i maakirik oma partnerkirikute naisteoloogide korralisi kokkusaamisi ehk konsultatsioone. I naisteoloogide kohtumisel 2000. aastal Saksamaal osalesid  võõrustajate kõrval Brasiilia, Liibanoni, India, Indoneesia, Namiibia, Venemaa ja Lõuna-Aafrika Vabariigi kirikute esindajad. II ja III kohtumisel võtsid osa juba ka Eesti naisteoloogid – 2004 Lõuna-Aafrika Vabariigis ja 2008 Indias. Väljakujunenud traditsiooni järgi korraldavad kohtumisi erinevad kirikud iga nelja aasta järel.

Seekordse konsultatsiooni teema on „Muutustest tulenevad võimalused kirikus ja ühiskonnas“, mida käsitletakse nii akadeemilistes kui iga osalejamaa peetavates ettekannetes.

Osalejaid on 5 maalt: lisaks Eestile Saksamaa, India, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Namiibia, kokku 22 delegaati. Konsultatsioon algas avajumalateenistusega 4. septembril kl 10 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus, kus kõneles peapiiskop Andres Põder. Lõpujumalateenistus peetakse Tallinna Püha Vaimu kirikus 9. septembril.


Hedi Vilumaa; Arho Tuhkru
e-post: Arho.Tuhkru@eelk.ee
tel 6277350

28.08.2012 17:07

« tagasi