« tagasi

KONSISTOORIUM KUTSUB üLES KORJANDUSEKS TARTU PEETRI KOOLI TAASAVAMISEKS

Eskiiskavand

EELK konsistoorium kuulutab välja ülekirikulise korjanduse taastatava Tartu Luterliku Peetri kooli toetuseks pühapäeval, 07. oktoobril 2012.

Tartu Peetri kogudus plaanib taasavada aastatel 1906–1940 tegutsenud kooli ja on tänulik kõigile, kes ettevõtmist toetavad.

Kogudusele viieteistkümne aasta eest tagastatud koolihoonele uue funktsiooni leidmisel on kaalutud erinevaid variante. Kõige loomulikum oleks jätkata majas hariduse andmist, kuigi nõukogude ajal tehasena kasutuses olnud hoone on üsna räämas. Eesmärgiks on saada Tartu Luterlikust Peetri koolist – nagu kool nimeks on saanud – hinnatud kool.

Alanud on tööd koolihoone taastamiseks. Kogudus on talgute korras puhastanud koolimaja ja koolimaja ümbruse sinna kogunenud rämpsust. AS Giga abil lammutati hoovialalt nõukogudeaegsed garaažid. Koolimaja projekteerimisprotsess käivitati käesoleva aasta kevadel koostöös arhitektuuribürooga „Ansambel“.

Taasavatava Tartu Peetri kooli toetuseks on EELK Konsistoorium kuulutanud välja üldkirikliku korjanduse pühapäeval,  07. oktoobril 2012 või mõnel teisel nädalavahetusel 2012. aasta oktoobrikuus.

Korjanduse annetused palutakse kanda:

Saaja: EELK Tartu Peetri kogudus

Arveldusarve: SEB konto: 10152001811000, SWEDBANK konto: 221010272018

Selgitus: annetus Tartu Peetri kool

Kooli kohta lähemalt saab teavet aadressil www.luterlik.edu.ee.

Arho Tuhkru
e-post: Arho.Tuhkru@eelk.ee