« tagasi


PEASEKRETäR MARTIN JUNGE KOHTUS PRESIDENDI JA PEAMINISTRIGA

Luterliku Maailmaliidu peasekretär Martin Junge külastas oma visiidil 20. jaanuaril Eesti Vabariigi presidenti Toomas Hendrik Ilvest

Presidendiga kõneleti kiriku rollist tänapäeva maailmas ja Eesti ühiskonnas. Põgusalt puudutati ka  luterliku kiriku mõju eesti kultuurile, viidates ühtlasi seosele varase kirjaoskuse leviku, laulupidude traditsiooni tekke ja luterliku kiriku rolli vahel. Kohtumisel peatuti ka luterliku kiriku osal praeguses Eesti ühiskonnas ja selgemal panustamisel kogukondades.

Samal päeval leidis aset ka peasekretäri kohtumine peaminister Andrus Ansipiga. Kohtumisel oli kõne all Luterliku Maailmaliidu oluline roll põgenike abistamisel. Peasekretär viitas sellele, et Luterliku Maailmaliidu (LML) loomisel aastal 1947 mängis olulist rolli fakt, et pärast II maailmasõda oli iga kuues luterlane maailmas põgenik. Kuna nende seas oli palju eestlasi ja lätlasi, mängisid Eesti luterlased otsustavat rolli LML-i rajamise juures.

LML-i peasekretär osutas asjaolule, et tänapäeval on LML ÜRO Põgenike Ülemkomissari suuruselt viies rahvusvaheline partner ning suurim usupõhine partnerorganisatsioon kogu maailmas. LML panustab praegu oluliselt relvakonfliktide eest põgenevate inimeste aitamisse. Keenia Dadaabi põgenikelaager on oma 400 000 põgenikuga maailma suurim. LML on tegev ka Jordaania põgenikelaagris, kus püütakse pakkuda hädavajalikku abi ja peavarju sadadele tuhandetele Süüria põgenikele.

Peaminister  Andrus Ansip peatus ka pärast taasiseseisvumist aset leidnud kirikuhoonete tagastamise ja taastamise protsessil Eestis. 

 


EELK Konsistoorium
e-post: Arho.Tuhkru@eelk.ee
tel 627 7350

21.01.2014 10:40

« tagasi