« tagasi

JOENSUU PIISKOP ARSENI PäLVIS EELK KOOSTööMEDALI

Piiskop Arseni

6. veebruaril avati EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduses Soome õigeusu kiriku Joensuu piiskop Arseni  ikooninäitus. Ikooninäituse ikoonid on loodud ühte Soome kabelisse, kuid enne oma sihtkohta jõudmist tutvustati neid hoopis Viimsi luterlikus kirikus.

See on hea näide kirikutevahelisest koostööst, kus Viimsi kiriku ehitamise ajal korjati Soome õigeusu kogudustes raha nii Tallinna õigeusu  Püha Siimeoni ja Anna koguduse kiriku remondiks ja ka luterliku Viimsi Püha Jaakobi kiriku ehituseks.

Samal pidulikul koosviibimisel pälvis EELK koostöömedali ka hr. Ari Sirviö, kes on palju aidanud Viimsi kogudust. EELK koostöömedalid andis üle piiskop Einar Soone. Ikooninäituse kuraatoriks on diakon Erkki Juhandi.

EELK Konsistoorium
e-post: Arho.Tuhkru@eelk.ee