« tagasi

KONVERENTS - KRISTLIKUD VääRTUSED USU, KULTUURI JA PRAKTIKA KONTEKSTIS

Indrek Treufeldt, Neeme Suur ja Hanno Pevkur vestlusringis

3. detsembril 2014 toimus EELK Usuteaduse Instituudis konverents Kristlikud väärtused usu, kultuuri ja praktika kontekstis: Koostöö Eesti loo loomisel vabariigi 100. sünnipäevaks.

Arutlused ühiskondlikust vastutusest ja väärtustest on olnud teemaks lõppeval aastal, kuid vajadus mõttevahetuste üle on möödapääsmatu ka uuel aastal. Kutsume teid kaasa mõtlema kiriku ning poliitiliste parteide osast, võimalustest ning vastutusest meie inimeste ees, et kaasa aidata väärtus- ja vastutuspõhise elukeskkonna aluste sõnastamisele Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks.

Konverentsi esimeses pooles arutlesid teemakohase sõnavõtuga peapiiskop emeeritus Andres Põder, piiskop Einar Soone ja peapiiskop electus Urmas Viilma. Järgnesid ettekanded.

Prof Randar Tasmuth - Kristlikud väärtused väärtuste turul: arutlus inimlikust eristusvõimest

Prof Rein Veidemann - Kristliku väärtusõpetuse peegeldusi eesti (kirjandus)kultuuris

Konverentsi teises pooles arutlevad meile kõigile oluliste teemade üle erakondade esindajad.

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit - Siim Valmar Kiisler

Eesti Keskerakond - Rein Ratas

Eesti Reformierakond - Hanno Pevkur

Sotsiaaldemokraatlik  Erakond - Neeme Suur

Konverentsi moderaator oli hr Indrek Treufeldt.

EELK Konsistoorium
e-post: Arho.Tuhkru@eelk.ee