Kiriklikud talitused

Tere! Tekkis küsimus, kas mul on võimalik käia kuskil teises kirikus leeris, kuigi olen ristitud hoopis teises kirikus.

Kuna leeris käimine on reeglina eeltingimuseks koguduse täisõiguslikuks liikmeks saamisele, siis on hea, et inimene käib leeris seal, kus tal on edaspidi kõige parem koguduseelus osaleda. Enamasti on selleks inimese kodupaigale lähim kogudus, seepärast ei ole sugugi vajalik, et inimene käiks leeris sealsamas, kus ta on ristitud (juhul, kui tema elupaik on pärast ristimist vahetunud).

Küll aga tuleb sellest, et ollakse ristitud teises koguduses, informeerida leerikursuse alguses leerikoguduse vaimulikku, kes saadab kogudusse, kus leeritatav on ristitud, kirikutähe nõudmise vastava kinnituse ja konfirmatsioonitalituse läbiviimiseks vajaliku loa saamiseks.

Enn Auksmann
Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja