EELK
Esilehele Kogudused
EELK Kogudused

Kogudused on Sinu kõrval nii rõõmu- kui murehetkedel.

Koguduse vaimulikuga võid rääkida kõikidest elu ja usuga seotud küsimustest. Vaimuliku juurde võid pihile minna. Võid paluda, et vaimulik või terve kogudus palvetaks asjade eest, mis on Sinu jaoks olulised.

Kui soovid kiriklikku talitust: ristimist, laulatust või matust, võta ühendust koguduse kantseleiga. Võid julgesti küsida kõike, mis puudutab talitust, talituse korda, praktilisi küsimusi ja muud, mis Sulle muret teeb. Samuti saab koguduse kantseleist teavet pühapäevakooli, leerikooli, noorte ürituste, piiblitundide jm tegevuse kohta.

Vaimulik tuleb kutse peale ka haige juurde koju või haiglasse armulauda jagama. Kaitseväekaplanid on ajateenijate teenistuses. Vange ja nende omakseid aitavad vanglavaimulikud.

EELK-s on 164 kogudust. Lisaks nendele on meie kiriku koosseisu juba mitu aastat kuulunud kogudused väljaspool Eesti piire - Ülem-Suetuki, Peterburi ja Petseri kogudus. Eestlasi teenitakse emakeeles ka Riias, Helsingis, Vilniuses ja Moskvas.

EELK-s on 217 vaimulikku, kellest kogudusi teenivad 146 (seisuga 31.12.2005).

Lehe algusesse
Koguduste aadressid Statistika Sõpruskogudused EELK esilehele Deutsch English Eesti Sisukord Lisa kiri! Uudised pikemalt