Avaleht

Kiriku tee 1, Hageri, Kohila vald, 79701 Raplamaa
  hageri@eelk.ee ,
  tel (+372) 483 6121 (kantselei),
  (+372) 56 453 660 (õpetaja)

Kantselei asub kogudusemajas ülaltoodud aadressil
  Avatud: E,L,P 10 - 12,
               K 15 - 19

Registr. nr: 80209464

Koguduse pangakonto:
EELK Hageri kogudus
EE311010802003930006 (SEB)

Rahvusvaheline kontonumber /
Inernational Bank Account Number:
Bank´s name: SEB;
Tornimäe 2, Tallinn, 15010 Estonia
Bank´s (SWIFT) BIC: EEUHEE2X
IBAN: EE31 1010 8020 0393 0006

SÕPRUSKOGUDUSED

/ Keuruu / Nilsiä / Sääksmäki / Eckernförde St. Nicolai /

Keuruu

Keuruu kogudus, Soomes, on esimene kogudus, kellega Hageri kogudusel on sõlmitud ametlikud sõprussidemed. Alates 1990. aastast oleme võinud tunda sõbrakätt nii mõneski ettevõtmises ja oleme käinud vastastikku külaskäikudel. Hea on, et sõprussidemed on arenenud edasi perekondade tasandile.

Looduslikult asetseb Keuruu ääretult kaunis kohas metsadest ümbritsetuna suure järve kaldal. Soovi korral oleks küllap võimalik mööda vett liikuda Tampereni välja.

Nilsiä

Nilsia kogudus, Soomes, on Hageri kogudusega sarnane oma ajaloos usulise äratusliikumise poolest. Nilsiäs on selleks olnud körtlus (körttilaisuus) eesotsas soome kuulsa ilmikjutlustaja Paavo Ruotsalaisega. Veel tänapäevalgi on võimalik sõita paadiga Aholan saarele ja võtta osa äratusliikumise keskuses erinevatest kuulutustundidest, jumalateenistustest ja seminaridest. Nilsiä kogudusega on Hageri kogudusel meeldivad sõprussidemed sõlmitud juba 1990. aastast.

Looduslikult pakub Nilsiä palju rõõmu oma vahelduva kuppelmaastiku, lugematute järvede ja läheduses asuva Tahkuvuore mäega, mis eestlasele on enim tuntud oma slaalomikeskusega.

Nilsiä kogudust täna enam päris iseseisva kogudusena ei ole. Nüüd on tegemist piirkondliku kogudusega, mis kuulub Kuopio evangeelsete luterlike koguduste ühendusse. Koguduste ühendus kannab üldnimetust Kuopion seurakunnat (Kuopio kogudused). Meie koguduse sõprussuhted on siiski Nilsiä kogukonnaga.

Sääksmäki

Valkeakoski / Sääksmäki kogudus, Soomes, on tänaseks kõige viimane kogudus, kellega on Hageri kogudusel sõlmitud ametlikud sõprussidemed. Sõpruskoguduste lepingule kirjustasid koguduste õpetajad alla Hageri kogudusemajas 25.novembril 2004.a.

Valkeakoski on kena väikelinn Tampere lähistel.Turumajanduslikul kaardil on see linn tuntud oma Walki paberitehaste kaudu. Aastaid tagasi kuulus ka üks osa Kohila paberivabrikust nimetatud ettevõttele. Kogudus on suhteliselt noor ja see on  üks osa vanast, juba tõenäoliselt 12. sajandil loodud,  Sääksmäe  kogudusest. Tänaseks on kogudus võtnud kasutusele uuesti ajaloolise nimetuse Sääksmäe kogudus.

Eckernförde St. Nicolai

Eckernförde Püha Nicolai kogudus on meie ainuke sõpruskogudus Saksamaal. Sõprussidemed on saanud alguse juba 1991. aastast ja on kujunenud aastate jooksul küllaltki laiapõhjalisteks sõprussidemeteks hõlmates nii majanduselu valdkonda aga samuti muusikatööd ja perekondlikku tasandit.Eckernförde kogudus koos Eckernförde kirikuringkonnaga (praostkonnaga) on väga palju teinud selleks, et Hageris on täna kaasaegne vanadekodu.

700 aastane Eckernförde on imeilus saksa kuurortlinn Läänemere lõunakaldal Kielist 25 km Taani suunas.

Üles